WALENTYNKOWE KULIGI W ISTEBNEJ z BIESIADĄ,OGNISKIEM i zabawami z KAPELĄ GÓRALSKĄ

WALENTYNKOWE IMPREZY KULIGOWE W ISTEBNEJ 10,11,12,13,14.02.2023r. GODZ. 19:00 - 23:00 z BIESIADĄ, OGNISKIEM i zabawami z KAPELĄ GÓRALSKĄ KARPACKIE ZBÓJE!

Zapraszamy Państwa do spędzenia niepowtarzalnych chwil podczas KULIGU WALENTYNKOWEGO do źródeł rzeki OLZY z biesiadą, ogniskiem i kapelą KARPACKIE ZBÓJE.

START: Godz. 19:00 - 23:00 (4 h)

Główne atrakcje imprezy: przepiękny, walentynkowy kulig przez istebniański las, swojska kuchnia regionalna, swojskie klimaty, góralski klimat koliby, płonąca watra, najlepsza kapela góralska w Beskidach - Karpackie Zbóje!

Cena: Bilet normalny 155 zł / os. Bilet ulgowy dla dzieci do 12 roku życia 110 zł / os. Dzieci do lat 3 GRATIS bez świadczeń (podczas kuligu siedzą na kolanach u rodziców).

Cena bazowa obejmuje: organizacja kuligu wg oferty, regionalne menu w kolibie: danie jednogarnkowe (ŻUREK ZBÓJNICKI lub KWAŚNICA ZBÓJNICKA lub GRZYBULA - gęsta zupa z prawdziwków - lub BOGRACZ lub BIGOS lub GULASZ ZBÓJNICKI lub GROCHÓWKA lub BIAŁA POLEWKA - specjał istebniański) - łobocymy co sie gaździnce uwidzi to uwarzy :) HEJ! Danie główne: ŚWIŃSKA KITA - specjał kuchni istebniańskiej - lub KOTLECISKO SCHABOWE PO BACOWSKU + kotlecik mielony do każdego dania EXTRA, swojskie ziemniaczki i kapusta zasmażana ze skwarkami, herbata z zielin, występ wodzireja gawędziarza oraz kapeli góralskiej Karpackie Zbóje, tańce i swawole przy kapeli, zabawy integracyjne po góralsku, ubezpieczenie w SIGNAL IDUNA Polska S.A. w zakresie: Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (inwalidztwo i śmierć) 5 000 PLN, opiekę pilota wycieczek / przewodnika beskidzkiego, opłaty rezerwacyjne, podatek Vat.

UWAGA: Gdy będzie mniej niż 40 osób, jest możliwość, że zamiast kapeli góralskiej bedzie animacja wodzireja / gawędziarza.

UWAGA: Na miejscu jest non – stop otwarty barek z którego można kupować dania z karty oraz papierosy i inne alkohole.

DODATKOWO PŁATNE MENU - REZERWACJA Z WYPRZEDZENIEM:

 • zestaw ogniskowy: kiełbaska do samodzielnego pieczenia, swojski chleb, smalec, ogórki kiszone, tacki, sztućce, ketchup, musztarda, herbata z zielin) - 30 PLN / porcja
 • wino grzane duży kubek - 13 PLN
 • kieliszek mioduli (napój mocno rozgrzewający 0,50 g) - 8 PLN
 • bufet kawowo - herbaciany + regionalne ciasta (np. kołacz, mini pączki) 25 zł PLN / os.
 • grillowany oscypek z żurawiną - 8 PLN

BARDZO PROSIMY O KULTURALNE ZACHOWANIE PODCZAS IMPREZY.

DZWOŃ I REZERWUJ JUŻ TERAZ!!!
INFOLINIA + 48 + 48...Pokaż numer
Mail: Skontaktuj się

Przewidywana ilość osób na imprezie: 40 os.

DOJAZD DO MIEJSCA ROZPOCZĘCIA KULIGU:

W Istebnej jest jedyna stacja benzynowa ORLEN. Na skrzyżowaniu skręcamy w drogę która poprowadzi nas obok HOTELU ZAGROŃ i wyciągów narciarskich ZAGROŃ (mijamy to miejsce po prawej stronie drogi). Jedziemy dalej cały czas prosto asfaltową drogą przez las, mijamy wyciągi narciarskie ZŁOTY GROŃ (to miejsce mijamy po prawej stronie drogi) i ciągle jedziemy prosto aż do końca doliny mijając DOMKI ALPEJSKA WIOSKA (znajdują się po lewej stronie drogi) i za 200 metrów znajduje się nasz parking z którego rozpoczynamy kulig: KULIGI W BESKIDACH ISTEBNA ZAOLZIE Istebna Zaolzie 1191

PROGRAM IMPREZY WALENTYNKOWEJ:

 • Przyjazd na parking (prosimy być 15 min wcześniej);
 • Usadzamy Państwa na zaprzęgach konnych;
 • Walentynkowy kulig przez przepiękny istebniański las do źródeł rzeki Olzy;
 • Biesiada góralska z regionalnym napitkiem i jadłem w towarzystwie kapeli góralskiej Karpackie Zbóje;
 • Powrót na parking i zakończenie imprezy.

OPIS MIEJSCOWOŚCI I TRASY KULIGU:

Beskidy dzięki wspaniałej, nieskażonej przyrodzie, oraz niezwykłemu ukształtowaniu terenu, zachęcają turystów do odwiedzin. Jeśli zdecydują się Państwo na wypoczynek w tym przepięknym regionie, serdecznie zapraszamy do Istebnej. Istebna leży na SZLAKU ZBÓJNIKÓW KARPACKICH. To idealne miejsce do zorganizowania kuligu z wieloma atrakcjami w zbójnickiej kolibie na polanie koło istebniańskiego lasu. Gwarantujemy niezapomniane chwile z naszą kapelą Karpackie Zbóje! Będzie wesoło, będą tańce i śpiewy, wesołe zabawy i koncert muzyki góralskiej! Zapraszamy Państwa do spędzenia niepowtarzalnych chwil z Firmą KULIGI W BESKIDACH na kuligu z biesiadą w Istebnej.

Dogodny dojazd dla samochodów i autokarów ułatwia organizację kuligów dla grup w tym miejscu. Po zajęciu miejsc na zaprzęgach kulig rusza przez tereny leśne. Długość trasy kuligowej to 8 km, czas trwania kuligu w obie strony ok. 1 godz.

Jadąc tą unikatową trasą można podziwiać piękno beskidzkiego lasu, rozkoszować się zapierającymi dech w piersiach widokami.

Pęd koni, rozwiane grzywy koni, dzwonki, niesamowity wiatr na twarzy który daje poczucie jakże ogromnej wolności i swobody, muzyka góralska, gawędy starego bacy wprawią Cię w wyjątkowo dobry nastrój! Miła atmosfera palącego się ogniska w góralskiej chacie grillowej lub na polanie obok chaty, wyśmienita regionalna kuchnia pozostaną na długo w Waszej pamięci! Ze względu na zróżnicowaną wysokościowo trasę przejazd jest niezwykle atrakcyjny (szybka i wolniejsza jazda).

Trasa kuligu jest bardzo atrakcyjna turystycznie i krajobrazowo, przebiega przez piękne miejsca widokowe. Podczas jazdy wozami / zaprzęgami / sańmi doliną w cieniu szczytu Gańczorka (909 m n.p.m.) który swoją nazwę według lokalnego podania, zawdzięcza pewnemu garncarzowi (w miejscowej gwarze: gańczorza), który miał tutaj mieszkać w samotności, można podziwiać występujący na naszym terenie świerk istebniański znany na całym świecie jako najlepszy surowiec rezonansowy do wyrobu instrumentów lutniczych. Trasa usytuowana jest w miejscach widokowych, gdzie turysta może podziwiać piękno szumiącego potoku Olza z krystalicznie czystą wodą oraz lasy, które są chlubą naszych Beskidów. Nazwa rzeki pochodzi od staroeuropejskiej nazwy „Aliga”, związanej z wodą i wilgocią, ale także z wydzielaniem woni (być może chodziło o rzekę wydzielającą zapach, a więc np. błotnistą, bagnistą). Pełne uroku kuligi po beskidzkich bezdrożach są nie lada atrakcją.

To właśnie w Istebnej biją źródła rzeki Olzy pod Gańczorką i Karolówką, na zachodnich stokach grzbietu Beskidu Śląskiego, na wysokości 840-880 m n.p.m. Pierwsze 16 km biegu rzeki Olzy znajduje się na terenie Istebnej, w granicach Polski.

Olza i jej źródła zajmują poczesne miejsce w kulturze duchowej mieszkańców Śląska Cieszyńskiego. Pieśń "Płyniesz Olzo po dolinie", do której słowa ułożył Jan Kubisz, pochodzący z położonej nad tą rzeką wsi Końska, uznawana jest za nieoficjalny hymn Śląska Cieszyńskiego. Rzeka ta płynie m.in. przez tereny Beskidu Śląsko – Morawskiego w Czechach, gdzie zbójował najsłynniejszy śląski zbójnik Ondraszek!

OPIS MIEJSCA BIESIADY:

Po aktywnie spędzonym kuligu udamy się do stylowej chaty grillowej, gdzie nastąpi dalsza część imprezy. Do dyspozycji naszych Gości oddajemy miejsce na ognisko i drewniane ławotoły. Są też toalety. W dalszej kolejności udamy się do sali z kominkiem gdzie odbędzie się dalsza część imprezy. Prawdziwa domowa kuchnia, urozmaicony jadłospis, oraz miła obsługa sprawią, że poczujecie prawdziwą góralską gościnę!

JAK WYGLĄDAĆ BĘDZIE ANIMACJA GAWĘDZIARZA / KAPELI GÓRALSKIEJ?

Będzie okazja by pośpiewać, potańczyć i napić się zbójeckiej okowitki z prawdziwym góralem! Hej! Na początek gawędziarz / wodzirej wita zacnych gości za pomocą góralskich metod - ukłonem i dobrym słowem a następnie zaprasza do zabawy oraz na zbójeckie przypowieści przeplatane konkursami tematycznymi na góralską nutę.

Podczas imprezy możliwe do przeprowadzenia konkurencje zbójeckie:

 • specjalne przywitanie zacnych Gości palicą przez zbójnika;
 • nauka tańców góralskich;
 • góralskie opowieści oraz rubaszne gadki;
 • konkursy na spryt, refleks i siłę: góralskie narty, Strong Man, spacer farmera, łowijka włócki na cas, turniej przecinani drewnianego pnioka, obieranie ziemniaków na czas dla kobiet, wbijanie gwoździ do pnioka, wyrywanie gwoździ, przeciąganie liny,
 • dmuchanie po góralsku;
 • góralski rock&roll;
 • taniec z gazdami – w trakcie muzyki pary tańczą na dużych obrusach, które w trakcie zabawy są składane na coraz mniejsze części tak że w rezultacie partner musi wziąć partnerkę na ręce;
 • baciarowska integracja – taniec tańczony po kole. Podajemy wałek sąsiadowi bez użycia rąk, trzymając go pod brodą, potem pod pachą, potem miedzy udami itp.;
 • mietlorz – są dwa rzędy chłopcy i dziewczęta, rzędy stają naprzeciw siebie. Chłopaków jest o jednego więcej niż kobiet, a ten dodatkowy pan stoi a środku z miotłą i jest mietlorzem. Póki muzyka gra wolno wszyscy tańczą w miejscu, jak muzyka zaczyna grać szybko, chłopcy lecą do dziewczyn, ale jeden zawsze zostaje bez pary i przejmuje role mietlorza;
 • ujek z Ameryki – goście ubierają się i tańczą w śmiesznych ubraniach wylosowanych z gazdowskiego worka rozmaitości;
 • quiz znajomości gwary góralskiej;
 • nauka góralskiej piosenki;
 • wspólny taniec z góralami (polki i walczyki) – górale proszą gości do tańca;
 • strzelanie z bata;
 • wspólne śpiewanie;
 • chusteczka haftowana po zbójecku;
 • granie na trąbicie;
 • nauka władania cepem;
 • tańce, hulanki i swawole;

dla najwytrwalszych chrzest góralski, pasowanie na zbójnika i golyni w dybach!

Co do zabaw to sami wybierzemy te które najlepiej będą nadawały się do realizacji podczas waszej imprezy.

INFORMACJE DODATKOWE:

* Jednorazowa opłata za bilet jest gwarantem realizacji usługi i w przypadku anulacji rezerwacji przez Klienta nie podlega on zwrotowi;

*Prosimy o BEZWZGLĘDNĄ punktualność. DO MIEJSCA STARTU KULIGU ZAWSZE SĄ DUŻE KORKI, DLATEGO PROSIMY WYJECHAĆ ZDECYDOWANIE WCZEŚNIEJ. Jeśli spóźnienie będzie większe jak 10 min odjeżdżamy nie czekając dalej na dojazd konkretnych osób. Dla spóźnialskich nie ma możliwości skorzystania z kuligu w innym terminie i nie można się też starać o zwrot pieniędzy w tym wypadku.

* Podczas kuligu nie można strzelać PETARDAMI, gdyż mogło by to spłoszyć konia i dojść do nieszczęścia!

* Wozy są zadaszone i osłonięte przed ewentualnym deszczem / śniegiem, na wozach znajdują się koce, często wozy mają ledowe oświetlenie. Na saniach / wozach jednorazowo możemy przewieźć do 12 osób.

*Transport: Za dodatkową odpłatnością organizujemy transport grupy busem, autokarem z dowolnego miejsca na kulig i z powrotem. Cena ustalana indywidualnie. Uwaga: Możliwość indywidualnej rezerwacji taksówki.

* Noclegi: na życzenie organizujemy noclegi (hotel, pensjonat, dom wczasowy, gospodarstwo agroturystyczne).

* WAŻNA INFORMACJA: Kolejność świadczeń może ulec zmianie.

* Uwaga: w razie braku śniegu zorganizujemy kulig na wozach.

* Kulig odbywa się na świeżym powietrzu, prosimy o odpowiedni sportowy ubiór + coś na wypadek deszczu / śniegu / chłodu (peleryny, parasolki, kurtki wodoodporne, wygodne, sportowe buty, ciepły ubiór itp.)

* Klient jest zobowiązany do podania podczas dokonywania rezerwacji poprawnego numeru telefonu oraz adresu e-mail. Za podanie błędnego adresu e-mail lub numeru telefonu w trakcie rezerwacji nie odpowiadamy!

*Organizator ma prawo do odwołania imprezy z powodu niewystarczającej ilości osób lub do zmiany jego godziny / daty lub lokalizacji po wcześniejszym powiadomieniu Klienta o zmianie.

*Klient oświadcza, że jest zdrowy, obowiązkowo podpisuje rezerwując ON - LINE kulig Oświadczenie o stanie zdrowia dotyczące zagrożenia zarażeniem wirusem Covid-19.

*Klient oświadcza, że zapoznał się z Warunkami Uczestnictwa w imprezach organizowanych przez firmę Leszek Młodzianowski Zbójnicki Szlak Sp.z.o.o. i je w pełni akceptuje.

* Przed wejściem na wóz konny pracownik naszej firmy sprawdzi bezdotykowo każdemu temperaturę oraz zdezynfekuje dłonie specjalnym płynem / żelem odkażającym (w wypadku obostrzeń związanych z COVID - 19 lub podobnych);

* Każdy uczestnik imprezy jest ubezpieczony w towarzystwie ubezpieczeniowym SIGNAL IDUNA wg oferty.

* UWAGA: Gdy dokonają Państwo rezerwacji na 12 osób macie gwarancję, że pojedziecie razem jednym zaprzęgiem. W innym wypadku NIE MA GWARANCJI WYŁĄCZNOŚCI w zaprzęgu, jak rezerwują Państwo mniej jak 12 osób. Dodamy do waszego zaprzęgu osoby z innych rezerwacji. Gwarantujemy wystarczającą ilość miejsca dla każdej na każdym wozie.

* Dokumentacja audio-wizualna wykonana podczas imprezy może być wykorzystana w celach marketingowych i promocyjnych Firmy Leszek Młodzianowski Zbójnicki Szlak Sp.z.o.o.

* Projekt „SZLAK ZBÓJNIKÓW KARPACKICH” ® firmy Leszek Młodzianowski Zbójnicki Szlak Sp.z.o.o., a w szczególności prezentowane koncepcje, pomysły, scenariusze zbójnickich imprez integracyjnych i rozwiązania na mocy ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994 r. Dz. U. nr 24 poz. 83 stanowią własność autora. Projekt SZLAK ZBÓJNIKÓW KARPACKICH ® ani żadna z jego części nie może być w żaden sposób kopiowana, powielana, dystrybuowana bez pisemnej zgody autora.

PONIŻEJ LINK DO WARUNKÓW UCZESTNICTWA, REGULAMINU KULIGÓW, OŚWIADCZENIA O POLITYCE PRYWATNOŚCI ORAZ OŚWIADCZENIE COVID:"STRONA WWW"

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA PRZEZ NASZYCH KLIENTÓW I NASZE ODPOWIEDZI PONIŻEJ W LINKU:"STRONA WWW"

Pytomy Wos piyknie na kuligi KULIGI WALENTYNKOWE z biesiadą w Istebnej!

Chybojcie ku nom i bydźcie s nami, beskidzkimi góralami. Bedom tańce, swawole, góralska muzyka, zbójecka watra, radość, śleboda i beskidzkie wierchy! Kozdy z Wos jak zbójnik będzie sie musioł wykozać sprytem, inteligencjom, sprawnościom fizycnom i łodwagom. Tak zeby ze swoim łupem, plecokiem pełnym wrażeń, wrócił scośliwy ku chałupie! Hej!

Kontakt

od 110 zł
5 dni 10.02 - 14.02
Istebna Pokaż na mapie
Napisz wiadomość

Lokalizacja

Istebna, parking KULIGI W BESKIDACH ISTEBNA ZAOLZIE Istebna Zaolzie 1191