KULIG "ZBÓJECKA WITACKA" W KONIAKOWIE 7 x w tygodniu, 6 x dziennie NON STOP

KULIG "ZBÓJECKA WITACKA" W KONIAKOWIE 7 x w tygodniu, 6 x dziennie NON STOP od LISTOPADA 2022r. do MARCA 2023r.

Terminy kuligów: 7 x w tygodniu, 6 x dziennie NON STOP od LISTOPADA 2022r. do MARCA 2023r.

START:

 • Kulig 1: godz. 10:00-12:00
 • Kulig 2: godz. 12:00-14:00
 • Kulig 3: godz. 14:00-16:00
 • Kulig 4: godz. 16:00-18:00
 • Kulig 5: godz. 18:00-20:00
 • Kulig 6: godz. 20:00-22:00

LIMIT OSÓB na każdy kulig: 60 os.

DOJAZD DO MIEJSCA ROZPOCZĘCIA KULIGU:

START IMPREZY: parking przy kościele św. Bartłomieja, Koniaków 324, 43-474 Koniaków.

Prosimy być 15 min wcześniej na miejscu.

CENA ZA KULIG Z CATERINGIEM: Bilet normalny: 100 zł / os. Bilet ulgowy dla dzieci do 12 roku życia 90 zł / os. Dzieci do last 3 - GRATIS - bez świadczeń, siedzą na kolanach u rodziców jadąc kuligiem.

Cena obejmuje: przejażdżkę zaprzęgami na saniach lub wozach góralskich, rozpalenie ogniska, góralski catering: pieczenie swojskiej kiełbaski, grillowany oscypek z żurawiną, herbatka z zielin, swojski chleb ze smalcem, ogórek kiszony + dodatki (ketchup, musztarda, tacki, sztućce, kubeczki), ubezpieczenie w SIGNAL IDUNA Polska S.A. w zakresie: Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (inwalidztwo i śmierć) 5 000 PLN, opiekę pilota wycieczek / przewodnika beskidzkiego, opłaty rezerwacyjne, podatek Vat.

Czas przejazdu: ok 1 h, czas ogniska 1 h. Razem 2 h.

DODATKOWO MOŻNA ZAMÓWIĆ U NAS Z WYPRZEDZENIEM NASTĘPUJĄCE DANIA:

 • Duszonki (duszone ziemniaki z warzywami, boczkiem i kiełbasą) + herbata z zielin - 25 zł / porcja
 • Oscypek z żurawiną 8 zł / porcja
 • Kaszanka zbójnicka + swojski chleb z pieca + herbata z zielin - 17 zł / porcja
 • Żurek zbójnicki – 20 zł / porcja
 • Kwaśnica regionalna – 20 zł / porcja
 • Grochówka wojskowa -20 zł / porcja
 • Bogracz zbójnicki - 20 zł / porcja
 • Bigos zbójnicki - 20 zł / porcja
 • Gulasz zbójnicki - 20 zł / porcja
 • Biała Polewka (specjalność kuchni istebniańskiej) - 20 zł / porcja
 • Wędzony karczek z kapustą zasmażaną ze skwarkami i ziemniakami + kotlecik mielony eXtra + herbata z zielin 45 zł / porcja
 • Kotlecisko schabowe po zbójnicku z ziemniakami i kapustą zasmażaną LUB zestawem surówek + kotlecik mielony eXtra + herbata z zielin 45 zł / porcja
 • Zestaw ogniskowy: kiełbasa zbójnicka do samodzielnego pieczenia, chleb ze smalcem, ogórek kiszony + herbata z zielin 30 zł / porcja

COŚ NA SŁODKO:

 • Kołocz - regionalne ciasto z serem / jabłkami - 15 zł / porcja
 • Bufet kawowo - herbaciany + bufet regionalnych słodkości 25 zł / os.

NAPOJE - eXtra płatne:

 • Wino Grzane (Zbójnickie Grzane lub Grzaniec Galicyjski) - kubek 200 ml - 14 zł/szt.
 • Kieliszek miodonki zbójeckiej 0, 50 ml. - 8 zł
 • Kawa 8 zł

BARDZO PROSIMY O KULTURALNE ZACHOWANIE PODCZAS IMPREZY.

PROGRAM KULIGU "ZBÓJECKA WITACKA" W KONIAKOWIE:

 • Przyjazd na parking pod kościół św. Bartłomieja w Koniakowie (prosimy być 15 min wcześniej);
 • Przejazd zaprzęgiem konnym malowniczą trasą przez przysiółki: DEJÓWKA i RASTOKI, Doliną Olzy do góralskiej koliby, ognisko z biesiadą i cateringiem wg oferty, możliwość skorzystania z toalety oraz zakupu napojów alkoholowych i bezalkoholowych, gorących i zimnych w barku koliby;
 • Przejazd kuligiem na parking pod kościół św. Bartłomieja
 • Zakończenie imprezy.

DZWOŃ I REZERWUJ JUŻ TERAZ!!!
INFOLINIA: + 48 + 48...Pokaż numer
e-mail: Skontaktuj się

Wspaniały pomysł na organizację kuligu w KONIAKOWIE - najwyżej położonej miejscowości w Beskidzie Śląskim!

OPIS MIEJSCOWOŚCI I TRASY KULIGU:

Koniaków jest najwyżej położoną wsią w Beskidzie Śląskim (około 760 m n.p.m.) oraz drugą po Zębie koło Zakopanego najwyżej położoną miejscowością w Polsce. Koniaków jest zlokalizowany na wododziale europejskim, czego dowodem jest fakt, że podczas ulewy z pobliskiej góry Ochodzita (895 m n.p.m.), która góruje nad Koniakowem wody z jednej części góry spływają potokami Krężelka i Czadeczka do Dunaju i do Zlewni Morza Czarnego, a z drugiej strony góry potokami do rzeki Olzy, Odry i Wisły a tym samym do Zlewni Morza Bałtyckiego.

Popularna ludowa legenda z tego regionu umieszczała na wierzchołku Ochodzitej siedzibę zbójników. Mieli oni z tego wyniosłego punktu obserwować biegnący stokami góry trakt handlowy w oczekiwaniu na karawany kupieckie. Kupcy ciągnący tym szlakiem, nie chcąc wpaść w ręce rabusiów, musieli nadkładać drogi, z dużym wysiłkiem okrążając górę. Sława niebezpiecznej góry, którą trzeba było obchodzić (a więc Obchodzitej - Ochodzitej) utrwaliła się zatem w jej nazwie. Według miejscowych podań na górze Ochodzitej zostały ukryte skarby legendarnego śląskiego zbójnika ONDRASZKA. Istnieją także świadectwa, że zbójnicy często odwiedzali tutejsze szałasy i w nich znajdowali schronienie. Legenda głosi, że skarbów Ondraszka pilnuje ostatni zbójnik, który został pochowany w Istebnej. W dawnej koniakowskiej karczmie stał niegdyś kamienny stół zbójnicki, na którym ciupagami zbójnicy znaczyli liczbę zrabowanych pieniędzy.

Wraz z Istebną i Jaworzynką Koniaków tworzy tzw. Beskidzką Trójwieś. Dzięki wyjątkowym walorom krajobrazowym, bogatej i żywej kulturze, region ten zaliczany jest do najatrakcyjniejszych w Polsce. Koniaków znany jest z produkowanych tam ozdób koronkowych i elementów garderoby, a także z pasterstwa.

Koniaków jest to idealne miejsce do organizacji kuligów, co podkreślone jest choćby w herbie wsi, w którym umieszczono konia. Nazwa "Koniaków" bynajmniej nie odnosi się do faktu, że miejscowi górale produkują koniak, ale od faktu, iż od dawien dawna górale hodowali tu konie i je podkuwali w licznie tu występujących kuźniach. Inna genealogia nazwy wsi "Koniaków" wywodzi się od pobliskiego wzgórza "Koczy Zamek", który zgodnie z legendą związany jest z wielką miłością murgrabiego Kotschego (vel Rakoczego) do pięknej góralki Jadwigi. Conak w języku rumuńskim oznacza właściciela zajazdu, niewielkiego zamku. Tak więc właściciel conak, będąc właścicielem Kocziego Zamku, był jednocześnie właścicielem i miłośnikiem koni, skoro w swoim herbie ma konia, na którym siedzi.

Trasa kuligu rozpoczyna się w Koniakowie na parkingu przy kościele św. Bartłomieja. Trasa wiedzie malowniczymi przysiółkami Koniakowa takimi jak DEJÓWKA i RASTOKI. Kulig w pewnym momencie dojeżdża do drewnianej koliby w Dolinie rzeki Olzy, gdzie odbywa się biesiada góralska z ogniskiem i cateringiem. Jest możliwość skorzystania z toalety i zakupienia w barku koliby napojów zimnych i gorących, alkoholowych i bezalkoholowych. Po przerwie kulig wraca na parking pod kościół św. Bartłomieja.

OPIS MIEJSCA BIESIADY:

Po pełnej wrażeń przejażdżce kuligiem zapraszamy was do góralskiej, drewnianej kolyby, gdzie przy dźwiękach muzyki, rozpalonej watry góralskiej można się ogrzać i zjeść coś smakowitego. W środku kolyby znajduje się grill i palenisko oraz drewniane ławostoły na których można usiąść i biesiadować. Obok koliby znajdują się toalety.

INFORMACJE DODATKOWE:

* Jednorazowa opłata za bilet jest gwarantem realizacji usługi i w przypadku anulacji rezerwacji przez Klienta nie podlega on zwrotowi;

*Prosimy o BEZWZGLĘDNĄ punktualność. DO MIEJSCA STARTU KULIGU ZAWSZE SĄ DUŻE KORKI, DLATEGO PROSIMY WYJECHAĆ ZDECYDOWANIE WCZEŚNIEJ. Jeśli spóźnienie będzie większe jak 10 min odjeżdżamy nie czekając dalej na dojazd konkretnych osób. Dla spóźnialskich nie ma możliwości skorzystania z kuligu w innym terminie i nie można się też starać o zwrot pieniędzy w tym wypadku.

* Podczas kuligu nie można strzelać PETARDAMI, gdyż mogło by to spłoszyć konia i dojść do nieszczęścia!

* Wozy są zadaszone i osłonięte przed ewentualnym deszczem / śniegiem, na wozach znajdują się koce, często wozy mają ledowe oświetlenie. Na saniach / wozach jednorazowo możemy przewieźć do 12 osób.

*Transport: Za dodatkową odpłatnością organizujemy transport grupy busem, autokarem z dowolnego miejsca na kulig i z powrotem. Cena ustalana indywidualnie. Uwaga: Możliwość indywidualnej rezerwacji taksówki.

* Noclegi: na życzenie organizujemy noclegi (hotel, pensjonat, dom wczasowy, gospodarstwo agroturystyczne).

* WAŻNA INFORMACJA: Kolejność świadczeń może ulec zmianie.

* Uwaga: w razie braku śniegu zorganizujemy kulig na wozach.

* Kulig odbywa się na świeżym powietrzu, prosimy o odpowiedni sportowy ubiór + coś na wypadek deszczu / śniegu / chłodu (peleryny, parasolki, kurtki wodoodporne, wygodne, sportowe buty, ciepły ubiór itp.)

* Klient jest zobowiązany do podania podczas dokonywania rezerwacji poprawnego numeru telefonu oraz adresu e-mail. Za podanie błędnego adresu e-mail lub numeru telefonu w trakcie rezerwacji nie odpowiadamy!

*Organizator ma prawo do odwołania imprezy z powodu niewystarczającej ilości osób lub do zmiany jego godziny / daty lub lokalizacji po wcześniejszym powiadomieniu Klienta o zmianie.

*Klient oświadcza, że jest zdrowy, obowiązkowo podpisuje rezerwując ON - LINE kulig Oświadczenie o stanie zdrowia dotyczące zagrożenia zarażeniem wirusem Covid-19.

*Klient oświadcza, że zapoznał się z Warunkami Uczestnictwa w imprezach organizowanych przez firmę Leszek Młodzianowski Zbójnicki Szlak Sp.z.o.o. i je w pełni akceptuje.

* Przed wejściem na wóz konny pracownik naszej firmy sprawdzi bezdotykowo każdemu temperaturę oraz zdezynfekuje dłonie specjalnym płynem / żelem odkażającym (w wypadku obostrzeń związanych z COVID - 19 lub podobnych);

* Każdy uczestnik imprezy jest ubezpieczony w towarzystwie ubezpieczeniowym SIGNAL IDUNA wg oferty.

* UWAGA: Gdy dokonają Państwo rezerwacji na 12 osób macie gwarancję, że pojedziecie razem jednym zaprzęgiem. W innym wypadku NIE MA GWARANCJI WYŁĄCZNOŚCI w zaprzęgu, jak rezerwują Państwo mniej jak 12 osób. Dodamy do waszego zaprzęgu osoby z innych rezerwacji. Gwarantujemy wystarczającą ilość miejsca dla każdej na każdym wozie.

* Dokumentacja audio-wizualna wykonana podczas imprezy może być wykorzystana w celach marketingowych i promocyjnych Firmy Leszek Młodzianowski Zbójnicki Szlak Sp.z.o.o.

* Projekt „SZLAK ZBÓJNIKÓW KARPACKICH” ® firmy Leszek Młodzianowski Zbójnicki Szlak Sp.z.o.o., a w szczególności prezentowane koncepcje, pomysły, scenariusze zbójnickich imprez integracyjnych i rozwiązania na mocy ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994 r. Dz. U. nr 24 poz. 83 stanowią własność autora. Projekt SZLAK ZBÓJNIKÓW KARPACKICH ® ani żadna z jego części nie może być w żaden sposób kopiowana, powielana, dystrybuowana bez pisemnej zgody autora.

PONIŻEJ LINK DO WARUNKÓW UCZESTNICTWA, REGULAMINU KULIGÓW, OŚWIADCZENIA O POLITYCE PRYWATNOŚCI ORAZ OŚWIADCZENIE COVID:"STRONA WWW"

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA PRZEZ NASZYCH KLIENTÓW I NASZE ODPOWIEDZI PONIŻEJ W LINKU:"STRONA WWW"

Pytomy Wos piyknie na kuligi z biesiadą w Koniakowie!
Chybojcie ku nom i bydźcie s nami, beskidzkimi góralami. Bedom tańce, swawole, góralska muzyka, zbójecka watra, radość, śleboda i beskidzkie wierchy! Kozdy z Wos jak zbójnik będzie sie musioł wykozać sprytem, inteligencjom, sprawnościom fizycnom i łodwagom. Tak zeby ze swoim łupem, plecokiem pełnym wrażeń, wrócił scośliwy ku chałupie! Hej!

Kontakt

od 90 zł
105 dni 16.12 - 31.03
Koniaków Pokaż na mapie
Napisz wiadomość

Lokalizacja

Koniaków, parking przy kościele św. Bartłomieja, Koniaków 324