KULIG VIP/ PREMIUM W WIŚLE + BIESIADA + ZBÓJNICKA BACIARKA z KAPELĄ GÓRALSKĄ

KULIG VIP/ PREMIUM W WIŚLE + BIESIADA + ZBÓJNICKA BACIARKA z KAPELĄ GÓRALSKĄ, od października 2022 do końca marca 2023r., GODZ. 19:00-22:00 od poniedziałku do czwartku (z wyjątkiem okresu świąteczno sylwestrowego, walentynkowego oraz Dnia Kobiet).

START IMPREZ: od początku października 2022 do końca marca 2023r.
GODZ. 19:00 - 22:00

LIMIT OSÓB: 60 os. na każdy kulig.

DOJAZD DO MIEJSCA ROZPOCZĘCIA KULIGU

START IMPREZY: Parking ul. BIAŁA WISEŁKA 22, 43-460 WISŁA. UWAGA: Zbiórka na kulig 100 metrów powyżej budynku Straży Pożarnej OSP Wisła Czarne koło niedużej karczmy, która znajduje się na końcu parkingu po lewej stronie. Obok ten karczmy znajdują się też Toj Tojki, więc można skorzystać z toalety. Prosimy być 15 min wcześniej na miejscu.

CENA: Bilet normalny: 150 zł / os. (dzieci do last 3 - GRATIS - bez świadczeń, siedzą na kolanach u rodzica jadąc kuligiem). Bilet ulgowy dla dzieci do 12 roku życia 120 zł / os.

Cena obejmuje: 1-godzinna przejażdżka wozami lub saniami (zimą z pochodniami) Doliną Białej Wisełki, menu: chleb ze smalcem, ogórek kiszony z dębowej beczki, grillowany oscypek z żurawiną, żurek zbójnicki, karczek z kapustą i ziemniakami, herbata z zielin, towarzystwo kapeli góralskiej KARPACKIE ZBÓJE - mega program rozrywkowy ZBÓJNICKA BACIARKA, ubezpieczenie w SIGNAL IDUNA Polska S.A. w zakresie: Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (inwalidztwo i śmierć) 5 000 PLN, opiekę pilota wycieczek / przewodnika beskidzkiego, opłaty rezerwacyjne, podatek Vat.

UWAGA: W sytuacji, gdy grupa będzie nieliczna zamiast kapeli góralskiej KARPACKIE ZBÓJE wszystkie zabawy przeprowadzi wodzirej / gawędziarz

DODATKOWO PŁATNE MENU (rezerwacja z dużym wyprzedzeniem)

 • Zestaw ogniskowy: swojska kiełbaska do pieczenia na ogniu + dodatki (tacki, sztućce, nabijak, ketchup, musztarda, ogórki kiszone, swojski chleb, domowy smalec) - 25 zł / 1 szt.
 • Bigos zbójnicki 20 zł / 1 porcja
 • Zimna płyta (regionalna deska wędlin i serów + sałatka warzywna) - 40 zł / os.
 • Grzaniec (kubek 200 ml) 13 zł / 1 szt.
 • Oscypek z żurawiną 8 zł / 1 szt.

BARDZO PROSIMY O KULTURALNE ZACHOWANIE PODCZAS IMPREZY.

PROGRAM KULIGU W WIŚLE:

 • Przyjazd na parking WISŁA CZARNE ul. Biała Wisełka 22, koło remizy;
 • Godzinny kulig, powrót na parking i biesiada PREMIUM z kapelą góralską w kolibie.
 • Zakończenie imprezy.

DZWOŃ I REZERWUJ JUŻ TERAZ!!!
INFOLINIA: + 48 + 48...Pokaż numer
e-mail: Skontaktuj się

OPIS MIEJSCOWOŚCI I TRASY KULIGU:

Beskidy dzięki wspaniałej, nieskażonej przyrodzie, oraz niezwykłemu ukształtowaniu terenu, zachęcają turystów do odwiedzin. Jeśli zdecydują się Państwo na wypoczynek w tym przepięknym regionie, serdecznie zapraszamy do PERŁY BESKIDÓW - Wisły. To idealne miejsce do zorganizowania kuligu z biesiadą z wieloma atrakcjami!

Dolina Białej Wisełki to jedna z najbardziej malowniczych dolin w Beskidzie Śląskim i najpiękniejsza dolina w Wiśle. Płynie tędy jeden ze źródłowych potoków Wisły, Biała Wisełka, która wypływa na północnym stoku Baraniej Góry, na wysokości ok. 1080 m. n.p.m., w swym środkowym odcinku tworząc szereg wodospadów i progów skalnych, zwanych Kaskadami Rodła. Trasa kuligu znajduje się na terenie Baraniogórskiego Rezerwatu Przyrody. To miejsce dla wielbicieli przyrody i zwierząt. Przy odrobinie szczęścia można tu spotkać jelenia, głuszca, sarnę czy rysia. W potoku, wzdłuż trasy kuligu pływa pstrąg potokowy i pluska się pluszcz. Dolina porośnięta jest między innymi pomnikowymi świerkami i jodłami. Doliną Białej Wisełki biegnie szlak turystyczny na Baranią Górę. Jest to miejsce położone na Szlaku Zbójników Karpackich. Jadąc tą unikatową trasą można podziwiać piękno beskidzkiego lasu, rozkoszować się zapierającymi dech w piersiach widokami. Pęd koni, pochodnie (fakły), muzyka góralska, gawędy starego bacy wprawią cię w wyjątkowo dobry nastrój! Miła atmosfera palącego się ogniska, tańce i wyśmienita regionalna kuchnia pozostaną na długo w Waszej pamięci!

OPIS MIEJSCA BIESIADY W TRAKCIE SZALONEGO KULIGU

Nasza zbójnicka koliba położona jest w dolinie Białej Wisełki. Koliba stanowi zamknięte, drewniane pomieszczenie z paleniskami. Dookoła ogniska znajdują się ławy i stoły, przy których można wygodnie usiąść. Podczas ogniska / grilla przygrywa kapela góralska Karpackie Zbóje. W środku naszej zbójeckiej chaty panuje iście swojski, góralski klimat. Wnętrza są bardzo przytulne. Zbójnicy napalą w środku, aby Wom dupki nie zmarzły. Hej! W naszej chacie zbójeckiej znajdują się 2 góralskie izby, które mogą pomieścić na raz do 60 osób, parkiet do tańców, harców i innych swawoli, a przed kolibą znajdują się TOJ TOJE.

UNIKATOWY PROGRAM VIP KAPELI KARPACKIE ZBÓJE:

KARPACKIE ZBÓJE polecają Państwu organizację zbójnickiej baciarki podczas biesiady góralskiej na kuligu!

Nasz unikatowy program przedstawia w jajcarski sposób istotę góralskiej kultury. Podczas naszego programu prezentowana jest muzyka górali beskidzkich. Występ naszej kapeli góralskiej i brygady zbójeckiej Karpackie Zbóje składa się z półgodzinnych bloków muzycznych przedzielonych krótkimi przerwami. Podczas bloków uczestnicy baciarki zapraszani są do góralskich i zbójeckich zabaw i konkursów. Całej imprezie przewodzi nasz baca, wodzirej i gawędziarz w jednej osobie, który w bardzo zabawny sposób, góralską gwarą nakłania uczestników baciarki do udziału we wspólnej zabawie. W programie zbójeckiej baciarki mamy do wyboru kilkadziesiąt różnych konkurencji dla Pań i Panów. Podczas baciarki Karpackie Zbóje prezentują znakomitą muzykę góralską i żywiołowe tańce śwarnych góralskich tancerek. Nie zabraknie też oryginalnych konkursów.

Ktoś by mógł zapytać, czymże jest ta baciarka i kim jest baciar?

Baciar to po nasymu lekkoduch, najczęściej kawaler stroniący od roboty, stałego związku, przykładnego życia i innych konwenansów. Rasowy Baciar całość swojej uwagi poświęca na znajdowanie okazji do dobrej zabawy pełnej radości, kobiet i mocnego napitku. Prowadzi najczęściej pasożytniczy tryb życia żerując na naiwności - głównie damskiej. Choć postawa ta rozpowszechniona jest w świadomości wielu współczesnych osobników to wywodzi się od górali. Jako, że baciarów w górach było i jest co niemiara, powstał termin Baciarka. Ma on dwa znaczenia po pierwsze może oznaczać całokształt poczynań baciara lub oznaczać jednorazowy incydent baciarski jak na przykład dobrą góralską imprezę na której baciar może znaleźć wszystkie elementy niezbędne do baciarowania! Hej!

Podczas zbójeckiej baciarki każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie okazja by pośpiewać, potańczyć i napić się zbójeckiej okowitki z prawdziwymi góralami! Hej! Na wasze specjalne życzenie w naszej imprezie mogą wziąć udział profesjonalni tanecznicy, zbójnicy, przyśpiewki i wszystko to, co uczyni Waszą imprezę niezwykłą!

Na początek Harnaś prowadzący wita zacnych gości za pomocą góralskich metod - ukłonem i dobrym słowem a następnie zaprasza na poczęstunek. Podczas poczęstunku Karpackie Zbóje przygrywają góralskie melodie. Jak już biesiadnicy sobie nieco podjedzą smakołyków przyjdzie czas na zbójeckie przypowieści przeplatane konkursami tematycznymi na góralską nutę.

Możliwe do przeprowadzenia konkurencje zbójeckie:

 • specjalne przywitanie zacnych Gości palicą przez zbójnika;
 • nauka tańców góralskich;
 • góralskie opowieści oraz rubaszne gadki;
 • konkursy na spryt, refleks i siłę: góralskie narty, Strong Man, spacer farmera, łowijka włócki na cas, turniej przecinani drewnianego pnioka, obieranie ziemniaków na czas dla kobiet, wbijanie gwoździ do pnioka, wyrywanie gwoździ, przeciąganie liny,
 • dmuchanie po góralsku;
 • góralski rock&roll;
 • taniec z gazdami – w trakcie muzyki pary tańczą na dużych obrusach, które w trakcie zabawy są składane na coraz mniejsze części tak że w rezultacie partner musi wziąć partnerkę na ręce;
 • baciarowska integracja – taniec tańczony po kole. Podajemy wałek sąsiadowi bez użycia rąk, trzymając go pod brodą, potem pod pachą, potem miedzy udami itp.;
 • mietlorz – są dwa rzędy chłopcy i dziewczęta, rzędy stają naprzeciw siebie. Chłopaków jest o jednego więcej niż kobiet, a ten dodatkowy pan stoi a środku z miotłą i jest mietlorzem. Póki muzyka gra wolno wszyscy tańczą w miejscu, jak muzyka zaczyna grać szybko, chłopcy lecą do dziewczyn, ale jeden zawsze zostaje bez pary i przejmuje role mietlorza;
 • ujek z Ameryki – goście ubierają się i tańczą w śmiesznych ubraniach wylosowanych z gazdowskiego worka rozmaitości;
 • quiz znajomości gwary góralskiej;
 • nauka góralskiej piosenki;
 • wspólny taniec z góralami (polki i walczyki) – górale proszą gości do tańca;
 • strzelanie z bata;
 • wspólne śpiewanie;
 • chusteczka haftowana po zbójecku;
 • granie na trąbicie;
 • nauka władania cepem;
 • tańce, hulanki i swawole;
 • dla najwytrwalszych chrzest góralski, pasowanie na zbójnika i golyni w dybach!

Co do zabaw to sami wybierzemy te które najlepiej będą nadawały się do realizacji podczas waszej imprezy.

JAK DO NAS DOJECHAĆ?

Pierwsza trasa wiedzie z kierunku: Rajcza / Węgierska Górka lub Milówka przez KONIAKÓW i dalej w kierunku KARCZMY KUBALONKA w Istebnej (skręcają Państwo w wąską drogę w prawo obok KARCZMY KUBALONKA. Wąska droga przez las wiedzie obok ZAMECZKU PREZYDENCKIEGO na Zadnim Groniu, która dalej kieruje Was wzdłuż jeziora Czerniańskiego i dalej na parking na ul. Biała Wisełka 22.

Lub można jechać do centrum Wisły i przy rondzie przy stacji ORLEN skręcacie w kierunku SZCZYRKU. Po kilku kilometrach widząc na przeciw Was skocznię narciarską im. A. Małysza skręcacie za mostkiem w prawo na WISŁĘ CZARNĄ. Jadą Państwo obok nowego hotelu ARIES z restauracją POLKA Magdy Gessler, który będzie po waszej prawej stronie, dalej jadąc po lewej stronie zobaczycie hodowlę pstrągów, kolejno po lewej stronie zaporę wodną na Jeziorze Czerniańskim i na końcu drogi musicie ostro skręcić w lewo jadąc wzdłuż zbiornika wodnego aż dojedziecie na duży parking na ul. Biała Wisełka 22. Tutaj kończy się droga. I stąd rozpoczynamy nasz kulig piękną doliną.

Druga trasa wiedzie od strony Szczyrku (z Przełęczy Salmopolskiej). Szczyrk w sezonie zimowym jest bardzo zakorkowany stąd APEL o wyjazd z dużym wyprzedzeniem. Jadąc tą trasą mijacie skocznie narciarską A. Małysza w Wiśle Malince i tuż za nią jest ostry skręt w lewo na WISŁĘ CZARNE (jest duży znak przy drodze). Jadą Państwo obok nowego hotelu ARIES z restauracją POLKA Magdy Gessler, który będzie po waszej prawej stronie, dalej jadąc po lewej stronie zobaczycie hodowlę pstrągów, kolejno po lewej stronie zaporę wodną na Jeziorze Czerniańskim i na końcu drogi musicie ostro skręcić w lewo jadąc wzdłuż zbiornika wodnego aż dojedziecie na duży parking na ul. Biała Wisełka 22.

Trzecia trasa wiedzie od strony aglomeracji katowickiej. Jadąc od strony Katowic, skręcacie na węźle drogi ekspresowej na USTROŃ, WISŁĘ (droga często mocno zakorkowana). Przejeżdżacie obok góry CZANTORII w Ustroniu (mijając ją po prawej stronie), wjeżdżacie do centrum Wisły i na głównym rondzie ORLEN w centrum Wisły skręcacie w kierunku SZCZYRKU. Po kilku kilometrach widząc na przeciw Was skocznię narciarską im. A. Małysza skręcacie za mostkiem w prawo na WISŁĘ CZARNĄ. Jadą Państwo obok nowego hotelu ARIES z restauracją POLKA Magdy Gessler, który będzie po waszej prawej stronie, dalej jadąc po lewej stronie zobaczycie hodowlę pstrągów, kolejno po lewej stronie zaporę wodną na Jeziorze Czerniańskim i na końcu drogi musicie ostro skręcić w lewo jadąc wzdłuż zbiornika wodnego aż dojedziecie na duży parking na ul. Biała Wisełka 22.

Zapraszamy na prawdziwy, góralski kulig w Beskidach! Gwarantujemy najpiękniejsze i najdłuższe trasy kuligowe w pięknej scenerii beskidzkich lasów! Zapewniamy góralską atmosferę, pyszne swojskie jadło i kontakt z naturą.

BARDZO PROSIMY O OBOWIĄZKOWE ZAPOZNANIE SIĘ Z REGULAMINEM NASZYCH IMPREZ KULIGOWYCH."STRONA WWW"

PONIŻEJ LINK DO WARUNKÓW UCZESTNICTWA, REGULAMINU KULIGÓW, OŚWIADCZENIA O POLITYCE PRYWATNOŚCI ORAZ OŚWIADCZENIE COVID:"STRONA WWW"

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA PRZEZ NASZYCH KLIENTÓW I NASZE ODPOWIEDZI PONIŻEJ W LINKU:"STRONA WWW"

Pytomy Wos piyknie na KULIGI VIP / PREMIUM w Wiśle! HAJ!
Chybojcie ku nom i bydźcie s nami, beskidzkimi góralami. Bedom tańce, swawole, góralska muzyka, zbójecka watra, radość, śleboda i beskidzkie wierchy! Kozdy z Wos jak zbójnik będzie sie musioł wykozać sprytem, inteligencjom, sprawnościom fizycnom i łodwagom. Tak zeby ze swoim łupem, plecokiem pełnym wrażeń, wrócił scośliwy ku chałupie! Hej!

Kontakt

od 120 zł
105 dni 16.12 - 31.03
Napisz wiadomość

Lokalizacja

Wisła, Parking ul. BIAŁA WISEŁKA 22